Nowa ekspozycja stała w Hallerówce od 10 listopada

12paź - by red9pl_73mm889j - 0 - In Powiat Pucki Władysławowo

Otwarcie nowej wystawy nastąpi 10 listopada 2017 r.

W 2016 r. Muzeum wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu stworzenia nowej ekspozycji stałej w oddziale „Hallerówka” we Władysławowie w tzw. „Adiutantówce” zwanej też Błękitnym Domkiem. W ramach programu Dziedzictwo Kulturowe 2017, priorytetu Wspieranie działań muzealnych udało się pozyskać kwotę 130000 zł na ten cel. Wraz z dotacją celową Starostwa Powiatowego w Pucku wartość projektu wynosi 164 597,93 zł.

Projekt przewiduje organizację nowej wystawy stałej pn. Na letnisku u Hallera prezentującej historię wypoczynku letniego na terenie Ziemi Puckiej od końca XIX wieku do 1989 r. Ekspozycja będzie opowiadać o początkach rozwoju turystyki na tym terenie jeszcze w okresie pruskim, o intensyfikacji letniego wypoczynku w latach 1920-1939, a na koniec o turystyce masowej z okresu PRL. Na wystawie zostaną zaprezentowane zabytki pochodzące ze zbiorów muzeum oraz bogata ikonografia tematu z kolekcji prywatnych.

Loading Facebook Comments ...